MITSUTOSHI BURN - DRAWING MONSTER

dodane przez: przemek

21 dni, a więc trzy tygodnie, w godzinach 19:00-04:00 artysta wykonywał będzie wielkoformatowe graffiti w przestrzeni nowo powstałej galerii sztuki współczesnej BOSA. Nocne zmagania artysty z materią będzie można śledzić za pomocą transmisji online na żywo, w ciągu dnia zaś będziemy mogli osobiście sprawdzić postępy artysty, odwiedzając galerię. Oprócz autorskiego performance'u rysunkowego w ramach wystawy zaprezentowane zostaną inne, bardziej tradycyjne realizacje autorstwa japońskiego twórcy. Będą to między innymi niezwykłe obrazki, rysunki oraz gadżety, które zaprojektował w ramach projektu KEN&COMPANY - każdy z nich będzie można oczywiście nabyć w galerii do końca trwania wystawy.

Przez trzy tygodnie artysta wykonywał będzie swoje dzieło, którego powstawanie będziemy mogli śledzić za pośrednictwem nadawanej na żywo transmisji Internetowej – live video streaming nadawany będzie w godzinach wieczornych od 19:00 do późnych godzin nocnych.

Link: https://goo.gl/ALjRNl
wydarzenie na FB

Mitsutoshi Burn jest rysownikiem, designerem, autorem murali i graffiti. Główną osią swojej twórczości Burn uczynił rysunek, nazywając siebie „Drawing Man” albo też „Drawing Monster”. Rysuje na wszystkim – na papierach, deskach, śmieciach, gazetach, książkach itd. Nigdy nie przygotowuje szkiców. W wielu realizacjach nadpisuje kolejne warstwy, tworząc samo repetujący się palimpsest. W nowo powstałej Galerii BOSA powstanie dużych rozmiarów rysunek, który będzie się zmieniał przez kolejne dni trwania wystawy.

MITSUTOSHI BURN - DRAWING MONSTER